Sakarya’da kaybolan kadının arama çalışmaları 7. gününde devam ediyor

Sakarya’da Acil Çağrı Merkezine, 13 Şubat’ta “eşinin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini” ihbar ettikten sonra kaybolan kadını arama çalışması 7. gününde devam ediyor.

AFAD İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sakarya Nehri’nde AFAD, jandarma ve sivil arama kurtarma ekiplerinden oluşan 47 personel, 11 araç, 4 bot ve dronla çalışma yürütüyor.

Olayın detaylı incelenmesi ve kaybolan Leyla D’nin (56) bulunması için koordineli şekilde çalışan ekipler, arama kurtarma faaliyetlerini her türlü güvenlik önlemini alarak yapıyor.

Adapazarı ilçesi Doğancılar Mahallesi’nde yaşayan Leyla D’nin, 13 Şubat’ta akşam saatlerinde 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak “eşinin kendisini darbettiğini ve öldüreceğini” söyleyerek yardım talep ettikten sonra kendisinden haber alınamaması üzerine ekipler geniş çaplı arama başlatmıştı.

Telefonunun son olarak sinyal verdiği bölgeye yoğunlaşan ekipler, kadının telefonunu ve başörtüsünü evlerinin yakınındaki Sakarya Nehri’nin kenarında bulmuştu. Gözaltına alınan kadının eşi Siracettin D, jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x