CHP’nin ilk adayları bu hafta belli olacak

Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan CHP’de, ilk adayların Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak Parti Meclisi’nde (PM) açıklanması bekleniyor. AA’nın haberine göre, yıl sonuna kadar adaylarının büyük çoğunluğunu açıklamayı planlayan CHP’de, sık sık PM toplantısı düzenlenecek. Bu kapsamda ilk PM toplantısı, 14 Aralık Perşembe günü saat 15.00’te parti genel merkezinde yapılacak.

Genel Başkanın sunuşu ile başlayacak PM’de, “Yerel Seçim Stratejisine” dair değerlendirmeler ile bazı seçim çevrelerinde aday belirleme yöntemi görüşülecek.

Perşembe günü ilçe ve belde bazında da olsa bazı yerlerde adayların ilan edilebileceği belirtiliyor.

ANKETLER MASADA

CHP, İstanbul, Ankara, Aydın dışındaki mevcut başkanlar için büyükşehirlerde ve illerde “memnuniyet anketi” yapıyor. 27 Kasım’da başlayan anket çalışmasında, örgütün yanı sıra seçmenin de görüşlerine başvuruldu.

Anketlerden çıkacak sonuca göre, belediye başkanından şikayet yoksa atama yapılacak. Belediye başkanından memnuniyetsizlik varsa, ikinci aşamada öne çıkan adaylar tespit edilecek. Perşembe günkü PM’de, anket çalışması biten iller de masaya yatırılacak. Birden fazla adayın öne çıkması ve adayların birbirine yakın oranlarda sonuç alması halinde ise parti kontrolünde üyelerin katılımı ile ön seçim yapılması gündemde.

Perşembe günü il bazında bir aday açıklanması ise beklenmiyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x