CHP’nin ‘DEM’ini kaçıran olay ortaya çıktı! DEM’den İmamoğlu göndermeli tavşan aday cevabı

Son dakika DEM Parti haberleri: Türkiye’de 31 Mart seçimlerine doğru geri sayım başlarken, CHP ve DEM Parti arasında restleşmeler devam ediyor. CHP’nin karabulutu olan Ekrem İmamoğlu’na karşı aday çıkarmasıyla birlikte CHP’nin ‘DEM’li ittifak planı yerle bir oldu.

CHP’DEN DEM PARTİ’YE ‘TAVŞAN ADAY’ TAŞI

DEM Parti’nin günler süren ‘Başak Demirtaş’ tartışmalarının ardından İstanbul’da İmamoğlu’na rakip olarak Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni’yi açıklamasıyla birlikte CHP’li İmamoğlu ve destekçileri tarafından DEM Parti’nin adaylarına ‘tavşan aday’ (göstermelik) benzetmeleri yapıldı.

‘BEŞTAŞ’I ÖYLESİNE BOY GÖSTERMEK İÇİN DEĞİL, KAZANMAK İÇİN GÖNDERİYORUZ’

CHP’lilerin Beştaş ve Çepni’ye yönelik karalamalara DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayla çok sert cevap verdi.

Bakırhan, aday gösterdikleri illerde iddialı olduklarını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş’ın da kazanmak için yola çıktığını kaydederek, “Meral Danış Beştaş’ı İstanbul’a öylesine boy göstermek için değil, kazanmak için gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

BAKIRHAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

CHP’lilerin saldırılarına da yanıt veren Bakırhan İmamoğlu’nu sert bir dille hedef aldı. Bakırhan, “Bizim yolumuz müteahhitler ile rantçılar arasında tercih yapmak değildi”dedi.

Öte yandan CHP-DEM ittifakının DEM’lenememesinin nedeni de ortaya çıktı. Genel Başkan olduktan hemen sonra koştura koştura DEM Parti’yi ziyaret eden Özgür Özel’in planlarını CHP’nin karabulutu Ekrem İmamoğlu’nun bozduğu öğrenildi.

ÖZGÜR ÖZEL’İN DEM’Lİ İTTİFAK PLANINA İMAMOĞLU ÇOMAĞI

İstanbul’da DEM Parti ile Esenler ve Adalar konusunda uzlaşsa da İmamoğlu’nun her iki belediye içinde kendine yakın isimleri aday olarak açıklamasıyla iki parti arasındaki ittifak iplerinin koptuğu ortaya çıktı.

İmamoğlu’nun Esenler ve Adalar oyununu bozmasıyla Beştaş ve Çepni’yi açıklayan DEM Parti ise her iki belediyede de kazanacak aday çıkarma kararı aldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x