7 yaşındaki çocuk okulda hayatını kaybetti: İhmal mi, kalp krizi mi?

Gaziosmanpaşa’da ilköğretim okulunda fenalaşan 7 yaşındaki Elvin Ak hayatını kaybetti. Çocuğun ölüm nedeninin Adli Tıp Raporu’ndaki incelemenin ardından belli olacağı kaydedilirken, cenazeye katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, “Gerekli incelemeyi de müfettişlerimiz yapacak” dedi.

DHA’nın haberine göre, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Ordu Caddesi’nde bulunan ilköğretim okulunda, birinci sınıf öğrencisi Elvin Ak, öğle saatlerinde teneffüse çıktı. Küçük kız, merdivenlerden inerken bir anda fenalaştı. Merdiven boşluğuna oturan öğrenci, aniden yere yığıldı. Durum sağlık ve polis ekiplerine bildirildi. Hastaneye kaldırılan Elvin Ak, hayatını kaybetti.

KALP KRİZİ İHTİMALİ ÜZERİNE DURULUYOR

Elvin Ak’ın cenazesi, ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kalp krizi ihtimali üzerinde durulurken, Elvin Ak’ın ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Elvin Ak’ın bilinen bir hastalığının olmadığı öğrenildi. Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nde, öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Elvin Ak’ın ailesi ve yakınları katıldı. Taziyeleri, kızının tabutu başından ayrılmayan baba Mehmet Ak kabul etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, “Bununla ilgili zaten incelemeler yapılıyor. Gerekli incelemeyi de müfettişlerimiz yapacak” diye konuştu.

‘KÖR NOKTAYI KAMERALAR GÖRSÜN’

Elvin Ak’ın dayısı Ethem Güneş ise, “Şu an bizim de bir bilgimiz yok tam anlamıyla. Sadece benim tek istediğim şey şu, o kör noktayı kamera görmüyor. O noktayı da kamera görsün. Ciğerimiz yanıyor, bizim gönlümüz rahat etmiyor. O kör noktayı da kameralar görsün. Çocuklarımız o okula gidiyor. Yoksa ihmal mi var bir şey mi var onu ben bilmiyorum” dedi. Cenaze namazı sonrası Ak’ın cenazesi defnedilmek üzere Mardin’e uğurlandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x